about_us

2003 yılında kurulup, 2005 yılında Türkiye'nin ilk güneş enerjili aracını üretme gururuyla o günlerden bu yana bu alanda çeşitli başarılar elde edip ve ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etmiş bir ekibiz.

17
s2banner
smyrnabanner
s8_page2
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Yunanistan'da düzenlenen Sun Life Tasarım Yarışması'nda tasarım ödülü alarak yurtdışında ödül alan ilk Türk ekibi olduk. Daha sonra Avusturya Klagenfurt'da düzenlenen “Elektrikli Araçlar Sergisi”nde tek güneş enerjili araç ekibi olarak dikkatleri üzerimize çektik.

Ayrıca, ülkemizde uzun yıllar düzenlenen Formula G yarışlarında da çeşitli kategorilerde derecelerimiz mevcut. Tüm bunların yanı sıra Fransa, Belçika, Fas, Mısır ve Avustralya gibi ülkelerde yarışlara katılıp bu yarışlarda birinciliğe varan podyum seviyesinde başarılar elde ettik.

Şu anda 6 Solar, 5 Elektrikli olmak üzere toplam 11 aracımız mevcut olup araçlarımızın tasarım, analiz ve üretim süreçleri tamamen ekibimiz bünyesinde gerçekleştirilmekte. Pil ve panel grubu hariç, başta elektrik motorumuz olmak üzere tüm elektriksel ve mekaniksel komponentlerimizi kendimiz üreterek yüzde 90'a varan yerlilik oranı yakaladık.

Son olarak ise 2019 yılında aynı anda 2 farklı kadro ile, 2 farklı araç ile, 2 farklı kıtada, 2 farklı yarışa katılma başarısını gösterdik. Bunlardan ilki olan, özel davet alarak üçüncü kez katıldığımız Moroccan Solar Challenge 19’da ikinci olarak podyum serimizi sürdürmüş olduk.

s10banner
s8banner
s7banner
smyrnabanner
s2
erkebanner
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
frontpage_s10-bwsc
s10_pist-diffAsp
20191006_123442
IMG_0884
e20c46d1-76cb-4c94-a65c-1f576574df4d
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Bir diğer yarış ise alanının en prestijli yarışı olan Avustralya kıtasında 3000km üzerinden geçilen Bridgestone World Solar Challenge 19’du ve bu yarışta da boy gösteren “Tek Türk Takım”dık.

Sonuç itibariyle sponsorlarımızın desteği ve ekip arkadaşlarımızın bitmek tükenmek bilmeyen çabası ile çıtayı daha ileri taşıyıp, başarılarımıza yenilerini ekleyerek, uluslararası arenada itibarımızı koruma gayesindeyiz.

Yönetim Ekibi

Dr. Aytaç Gören

Proje Yürütücüsü

M. MERT SELVİ

Ekip Lideri

Mesut Y. Günalp

Mekanik Alt Grup Lideri

OĞUZHAN FAKI

Elektronik Alt Grup Lideri

NESRİN BAŞARAN

SPONSORLUK ALT GRUP LİDERİ